İletişim Bilgileri

SIHHIY TESİSAT KALORİFER TESİSATI

  • Yetkili Kişi: Cem Körpınar
  • Telefon numarası: +90 (542) 633-46-76, 05322506870
  • MSN: cemalkorpinar@hotmail.com
  • Skype: http://www.facebook.com/pinarisi
  • Adres: Kültür mah.1436 sok no: 3/D, Alsancak, İzmir, 35220, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

SU TESİSATI SİSTEMLERİ

29.06.2012 20:24

alt text

Şebeke su borusu evimizin herhangi bir yerinden içeriye giriş yapar. Eve giriş noktasından itibaren mutfağa, banyoya, tuvalete varsa kombiye uzanan su boruları su tesisatımızı oluşturur. Tabii biz onu görmeyiz. Duvar içine ve döşeme altına gizlenmiştir. Su tesisatında, boruları birbirine bağlayan bir çok ek malzeme vardır. Tesisat üzerinde ne kadar çok ek varsa su kaçağı ihtimali de o kadar çoğalır.

İç tesisat, suyu binaya dağıtan dağıtım boruları ile suyu, katlara dağıtan kolonlar ve kolonlardan su kullanma yerlerine giden bağlantı borularından oluşur. Su sayacından sonraki iç tesisat döşenmesi su tesisatçıları tarafından yapılır. Dağıtım boruları bodrum katta tavandan asılı olarak, duvardan veya bodrum tabanından döşenir. Kolonlar, binanın iç duvarları üzerine veya sıva altına döşenir. Açıkta döşenenler wc, lavabo gibi görünmesinde sakınca bulunmayan yerlerden geçer.

Besleme borusu, bina temiz su tesisatının şehir su şebeke borusu ile su sayacı arasındaki bölümdür. Besleme borusu, galvanizli demir boru veya plastik su borusu ile toprağa gömülü olarak döşenir ve su sayacında son bulur. Besleme borusunun döşenmesi sırasında don, korozyon ve üstten gelecek aşırı yüklere karşı korunmasına dikkat edilmelidir. Yüzeyden 1-2 metre derine gömülerek don ve üstten gelecek aşırı basınçtan, kum veya temiz toprağa gömülerek de korozyondan korunur. Besleme borusu şehir su tesisatının bir bölümü sayıldığından, döşeme işini belediye su işlerinin elemanı yapar.
alt textalt textalt textalt text